Op 3 april 2026 werd opnieuw uitstel verleend voor de indiening van de Belgische Pillar 2‑aangiften. Het betreft zowel de aangifte inzake de binnenlandse bijheffing (Qualified Domestic Minimum Top‑up Tax – QDMTT) als de aangifte inzake de IIR‑bijheffing (Income Inclusion Rule).
Deze aangifteverplichtingen vloeien voort uit de wet van 19 december 2023 houdende de invoering van een minimumbelasting voor multinationale ondernemingen en omvangrijke binnenlandse groepen.
De aangiften die in aanmerking komen voor het nieuwe uitstel zijn de volgende:
Aangiften inzake de binnenlandse bijheffing (QDMTT) met betrekking tot verslagjaren die:
- aanvangen op 31 december 2023 of later, en
- eindigen ten vroegste op 1 januari 2024 en ten laatste op 30 september 2025.
Aangiften inzake de IIR‑bijheffing met betrekking tot verslagjaren die:
- aanvangen ten vroegste op 1 januari 2025 en eindigen ten laatste op 31 mei 2025, of
- aanvangen vanaf 31 december 2023 en ten laatste op 31 december 2024, en eindigen ten laatste op 28 februari 2025.
Eén uniforme deadline: 30 september 2026
Voor alle aangiften inzake de binnenlandse bijheffing en de IIR‑bijheffing waarvan de bij wet bepaalde uiterste indieningsdatum valt vóór 30 september 2026, wordt de indieningstermijn uniform verlengd tot en met 30 september 2026. Dit nieuwe uitstel bouwt deels voort op de eerdere verlenging die op 17 november 2025 werd aangekondigd, waarbij de indieningstermijn reeds was verlengd tot 30 juni 2026.
De belastingadministratie heeft verder meegedeeld dat de praktische richtlijnen en technische documentatie met betrekking tot de aangifteprocedure op een later tijdstip zullen worden gepubliceerd.
Auteurs:
- Michaël Schoonjans, Certified Tax Advisor | Managing Director Tax & Legal at Grant Thornton
- Laura Proost, Tax Advisor | Tax & Legal at Grant Thornton