De jonge Belgische fotograaf Sébastien Van Malleghem heeft gedurende drie jaar in Belgische gevangenissen het dagelijkse leven achter de gevangenismuren in beeld gebracht. De foto’s die hij voor dit project maakte, werden gebundeld in het boek Prisons.
Eubelius ondersteunde Sébastien Van Malleghem bij de realisatie van dit project. Eubelius geeft daarmee opnieuw uiting aan haar maatschappelijke betrokkenheid in een project waarin een jonge getalenteerde fotograaf een maatschappelijk bijzonder relevant thema onder de aandacht brengt.
Het boek Prisons werd op 23 september 2015 in Bozar in Brussel gelanceerd in een door Eubelius gehoste avond.
Na de inleiding door Jozef Lievens, voorzitter van Eubelius, volgde een korte voorstelling van het project en de foto’s. Vervolgens gaven interviews met de fotograaf en met Minister van Justitie Koen Geens, een treffende inkijk in het leven achter de tralies, grauw en rauw als het is, met af en toe een sprankel optimisme. De conclusie: er is veel werk aan de winkel om ons detentiesysteem leefbaar te maken.
Eubelius nodigde voor deze lancering cliënten, prospecten en alumni uit, waarmee deze avond tegelijk de kans bood om op informele wijze de contacten aan te halen.